Sıkça Sorulan Sorular


Şansa Bırakma tüm sigortacılık ihtiyaçlarını tamamen dijital bir şekilde, güvenle sunan bir platformdur. Sadece ürün satın alırken değil hasar anında veya istediğin her an acente desteğini Şansa Bırakma sayesinde yanınızda bulabilirsin.

Evet, güvenli. Acenteler dijitalden satış yapabilmek için sigorta şirketlerinden özel onay almak zorundadır. Sigorta şirketleri ise ancak belirli kriterleri sağladığı takdirde acentelere bu özel izni verir. Şansa Bırakma sigorta şirketlerinden onaylı, Türkiye’nin en kıdemli ve güvenli acentelerini bir araya getiren bir platformdur.

Hasar anında sigorta ürününüzü satın aldığın acenteyi doğrudan sesli veya görüntülü arayabilirsin. Ancak acentenize ulaşamadığınız olağanüstü durumlar olma durumunda Şansa Bırakma seni doğrudan sigorta şirketine bağlar ve mağduriyet ihtimalinizin önüne geçer. Ayrıca hasar süreçlerini yönetebilmen için geliştirdiğimiz arayüzler üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Sana en uygun acenteyi lokasyon, kalite puanı, çalıştığı sigorta şirketi sayısı, kullanıcı yorumları gibi birçok kriterde aratabilir, size en uygun olanını seçebilirsin. Dilersen de sana en uygun acente seçimini otomatik olarak seçmesi için Şansa Bırakma platformuna bırakabilirsin.

Sigorta Skoru, dünyada bir ilk olarak senin, ailenin ve varlıklarının güncel sigortalılık riskini ve sigortalılık skorunu görüntüleyebileceği bir Şansa Bırakma teknolojisidir. Detaylı bilgi için Sigorta Skoru detay sayfasını ziyaret edebilirsin.

Acentene ulaşmak için Acentem ekranınıza girdikten sonra “Acentemi Ara” butonuna basman yeterlidir. Sistem otomatik olarak seni acentenize bağlayacaktır.